Overslaan en naar de inhoud gaan
Al onze kaarten zijn reproducties van de hoogst mogelijke kwaliteit. Verzendkosten €10,-

Oude kaart van Bengalen 1726 Cobbé

  • Uitgever:
    Jacques André Cobbé
  • Jaar:
    1726
  • Locatie:
  • Beeldmaat:
    66 x 46 cm
  • Lijstmaat:
    80 x 60 cm
(zie voorbeeld onderaan deze pagina)
(Uw oude landkaart wordt binnen 5 werkdagen opgestuurd)
Totaal aantal producten
Opties totaal
Eindtotaal
€ 299,00

De kaart

Deze oude kaart Bengalen 1726 toont een deel van de Ganges in Bengalen. De Franse titel luidt: Partie du Gange où sont les etablissements du commerce des nations de l’Europe dans les Indes orientales. Dat betekent: het deel van de Ganges met de handelsposten van de Europese naties. Bovendien is de kaart ingekleurd. Zo ziet u de vestigingen dicht bij elkaar langs de rivier.

Bengalen was een rijk handelsgebied. Want hier kochten de Europeanen onder meer textiel en salpeter. Daarom lagen de posten van verschillende landen vlak naast elkaar. Ook de VOC had hier een vestiging, in Chinsurah bij Hooghly. Daarnaast lagen Chandernagore van de Fransen en Calcutta van de Engelsen aan dezelfde rivier. Verder is het beeld met 66 bij 46 cm vrij groot. Zo is deze oude kaart Bengalen 1726 een bijzonder beeld van de wereldhandel.

De maker

De kaart is gemaakt door Jacques André Cobbé. Over deze maker is weinig bekend. Toch noemt de National Library of Israel zijn naam bij de kaart. Volgens die bibliotheek dateert de kaart van 1726. De Franse titel wijst op een Franse maker of opdrachtgever. Het origineel hoort bij de Eran Laor-collectie in Jeruzalem. Daardoor is dit een zeldzame kaart, die u niet snel bij een ander aan de muur ziet.

Origineel formaat & luxe ingelijst

Wij leveren elke reproductie volledig ingelijst af. Onze eigen vakmensen verzorgen de afwerking in ons atelier. Bovendien drukken wij de kaart af op het originele formaat, dus u ziet elk detail zoals de graveur het bedoelde. Dat doen wij met de giclée-techniek op echt Hahnemühle papier. Lees meer over het verschil tussen poster, giclée en museumkwaliteit. De kleuren blijven daardoor zeker 80 jaar mooi. Daarnaast krijgt elk exemplaar een dubbel passe-partout en echt glas. U kiest zelf een lijst in mahonie, wortelnoot of zwart. Zo hangt u de oude kaart Bengalen 1726 in museumkwaliteit aan uw eigen muur.

Maatwerk van museumkwaliteit

Alle kaarten worden afgedrukt op origineel formaat en standaard ingelijst met een dubbel passe-partout. Verder heeft u de keuze uit de houten lijsten mahonie, wortelnoot of zwart.


Inscriptie

Voor €29,50 extra kan een persoonlijke tekst in het passepartout worden uitgesneden.