Overslaan en naar de inhoud gaan
Al onze kaarten zijn reproducties van de hoogst mogelijke kwaliteit. Verzendkosten €10,-

Oude kaart van Schoonhoven 1657 Janssonius

  • Uitgever:
    Johannes Janssonius
  • Jaar:
    1657
  • Locatie:
  • Beeldmaat:
    63 x 49 cm
  • Lijstmaat:
    77 x 63 cm
(zie voorbeeld onderaan deze pagina)
(Uw oude landkaart wordt binnen 5 werkdagen opgestuurd)
Totaal aantal producten
Opties totaal
Eindtotaal
€ 299,00

De kaart

Deze oude kaart Schoonhoven 1657 laat een plattegrond van Schoonhoven zien. De titel op de kaart is gewoon Schoonhoven. De stad ligt aan de Lek, op de rand van de Krimpenerwaard. Daardoor was Schoonhoven een plek waar rivier, polder en handel samenkwamen. Ook stak er al eeuwen een veer over de rivier. Bovendien lag de stad tegenover de Alblasserwaard, aan de andere oever.

Daarnaast heeft Schoonhoven een stevige reputatie. Want de stad staat al eeuwen bekend om haar zilversmeden. Daarom heet Schoonhoven nu nog de zilverstad. Ook had de stad vroeger wallen, poorten en een kasteel. Verder was de visserij op de Lek belangrijk voor de inwoners. Vooral de zalm uit de rivier was vroeger gewild. Toch is Schoonhoven altijd een kleine, overzichtelijke stad gebleven. Zo is deze oude kaart Schoonhoven 1657 een mooi aandenken aan de zilverstad aan de Lek.

De maker

Het Rijksmuseum bewaart deze plattegrond in zijn atlascollectie. Als maker staat Johannes Janssonius genoemd. Hij was een van de grote atlasuitgevers in Amsterdam in de zeventiende eeuw. Bovendien was hij jarenlang een concurrent van het huis Blaeu. Daardoor ontstond in Amsterdam een levendige markt voor atlassen en stadskaarten. Zijn stedenatlassen gaven een beeld van de steden in de Gouden Eeuw. Het jaartal 1657 komt uit de gegevens bij deze afdruk.

Origineel formaat & luxe ingelijst

Wij leveren elke reproductie volledig ingelijst af. Onze eigen vakmensen verzorgen de afwerking in ons atelier. Bovendien drukken wij de kaart af op het originele formaat, dus u ziet elk detail zoals de graveur het bedoelde. Dat doen wij met de giclée-techniek op echt Hahnemühle papier. Lees meer over het verschil tussen poster, giclée en museumkwaliteit. De kleuren blijven daardoor zeker 80 jaar mooi. Daarnaast krijgt elk exemplaar een dubbel passe-partout en echt glas. U kiest zelf een lijst in mahonie, wortelnoot of zwart. Zo hangt u de oude kaart Schoonhoven 1657 in museumkwaliteit aan uw eigen muur.

Maatwerk van museumkwaliteit

Alle kaarten worden afgedrukt op origineel formaat en standaard ingelijst met een dubbel passe-partout. Verder heeft u de keuze uit de houten lijsten mahonie, wortelnoot of zwart.


Inscriptie

Voor €29,50 extra kan een persoonlijke tekst in het passepartout worden uitgesneden.