Overslaan en naar de inhoud gaan
Al onze kaarten zijn reproducties van de hoogst mogelijke kwaliteit. Verzendkosten €10,-

Oude kaart van Klagenfurt ca. 1740 Seutter

  • Uitgever:
    Matthäus Seutter
  • Jaar:
    ca. 1740
  • Locatie:
  • Beeldmaat:
    67 x 58 cm
  • Lijstmaat:
    81 x 72 cm
(zie voorbeeld onderaan deze pagina)
(Uw oude landkaart wordt binnen 5 werkdagen opgestuurd)
Totaal aantal producten
Opties totaal
Eindtotaal
€ 299,00

De kaart

Deze oude kaart Klagenfurt 1740 brengt de hoofdstad van Karinthië in beeld. De Latijnse titel noemt de stad namelijk Clagenfurtum Ducatus Carinthiae Metropolis. Dat betekent: Klagenfurt, hoofdstad van het hertogdom Karinthië. Het blad is gegraveerd en met de hand ingekleurd. Daardoor heeft het een warme, levendige uitstraling.

Klagenfurt ligt in het zuiden van Oostenrijk, vlak bij de Wörthersee. Destijds hoorde de stad bij de Habsburgse erflanden. In de zestiende eeuw kreeg Klagenfurt stevige vestingwerken. Bovendien staat op het centrale plein de beroemde Lindwurmfontein, het symbool van de stad. Daarnaast omringen bergen de vallei waarin de stad ligt. Zo is deze oude kaart Klagenfurt 1740 een mooi aandenken aan een sfeervolle Alpenstad.

De maker

Bij de bron staat et impensis Matthaei Seutteri, dus op kosten van Matthäus Seutter. Hij werkte als kaartenmaker en uitgever in Augsburg. Eerst leerde hij het vak onder meer bij Homann in Neurenberg. Daarna bouwde hij een eigen uitgeverij op, die snel groeide. Seutter maakte naast landkaarten ook veel stadsplattegronden en stadsgezichten. Bovendien kreeg hij de titel van keizerlijk geograaf. Het jaartal is geschat op zijn werkperiode. Het origineel ligt bij het Nationaal Archief in Den Haag, onder 4.TOPO inv.nr. 16A503. Daardoor kent dit blad een duidelijke herkomst.

Origineel formaat & luxe ingelijst

Wij leveren elke reproductie volledig ingelijst af. Onze eigen vakmensen verzorgen de afwerking in ons atelier. Bovendien drukken wij de kaart af op het originele formaat, dus u ziet elk detail zoals de graveur het bedoelde. Dat doen wij met de giclée-techniek op echt Hahnemühle papier. Lees meer over het verschil tussen poster, giclée en museumkwaliteit. De kleuren blijven daardoor zeker 80 jaar mooi. Daarnaast krijgt elk exemplaar een dubbel passe-partout en echt glas. U kiest zelf een lijst in mahonie, wortelnoot of zwart. Zo hangt u de oude kaart Klagenfurt 1740 in museumkwaliteit aan uw eigen muur.

Maatwerk van museumkwaliteit

Alle kaarten worden afgedrukt op origineel formaat en standaard ingelijst met een dubbel passe-partout. Verder heeft u de keuze uit de houten lijsten mahonie, wortelnoot of zwart.


Inscriptie

Voor €29,50 extra kan een persoonlijke tekst in het passepartout worden uitgesneden.