Overslaan en naar de inhoud gaan
Al onze kaarten zijn reproducties van de hoogst mogelijke kwaliteit. Verzendkosten €10,-

Oude kaart van Rijsel 1652 Blaeu

  • Uitgever:
    Johannes Willemszoon Blaeu
  • Jaar:
    1652
  • Locatie:
  • Beeldmaat:
    50 x 40 cm
  • Lijstmaat:
    64 x 54 cm
(zie voorbeeld onderaan deze pagina)
(Uw oude landkaart wordt binnen 5 werkdagen opgestuurd)
Totaal aantal producten
Opties totaal
Eindtotaal
€ 249,00

De kaart

Deze oude kaart Rijsel 1652 toont de stad Rijsel, in het Frans Lille. De titel noemt de stad in drie talen: Insula, vulgo Lille en Belgice Riissel. Insula betekent eiland. Daardoor ziet u meteen waar de naam vandaan komt. Ook de Nederlandse naam Rijsel verwijst daarnaar. De stad ligt aan de Deûle, in een vroeger moerassig gebied. Bovendien was het al eeuwen een belangrijke handelsstad.

Daarnaast is de kaart een mooi stuk Vlaamse geschiedenis. In 1652 hoorde Rijsel nog bij de Spaanse Nederlanden. Toch nam Lodewijk XIV de stad in 1667 in. Sindsdien ligt Rijsel in Frankrijk, vlak bij de Belgische grens. Ook daarom is deze plattegrond een bijzonder tijdsbeeld. Verder kunt u op de kaart de stadsmuren en het stratenpatroon volgen. Zo is deze oude kaart Rijsel 1652 een fraai cadeau voor iedereen met een band met Frans-Vlaanderen.

De maker

De beschrijving van het Rijksmuseum noemt bij deze prent geen maker. Toch wordt de plaat toegeschreven aan Joan Blaeu uit Amsterdam. Blaeu gaf in 1649 zijn Toonneel der Steden uit, met plattegronden van steden in de Nederlanden. Deze afdruk dateert volgens het Rijksmuseum van 1652. Rechtsonder staat een stempel van een verzamelaar. Daardoor weet u dat de prent al lang in een collectie zit.

Origineel formaat & luxe ingelijst

Wij leveren elke reproductie volledig ingelijst af. Onze eigen vakmensen verzorgen de afwerking in ons atelier. Bovendien drukken wij de kaart af op het originele formaat, dus u ziet elk detail zoals de graveur het bedoelde. Dat doen wij met de giclée-techniek op echt Hahnemühle papier. Lees meer over het verschil tussen poster, giclée en museumkwaliteit. De kleuren blijven daardoor zeker 80 jaar mooi. Daarnaast krijgt elk exemplaar een dubbel passe-partout en echt glas. U kiest zelf een lijst in mahonie, wortelnoot of zwart. Zo hangt u de oude kaart Rijsel 1652 in museumkwaliteit aan uw eigen muur.

Maatwerk van museumkwaliteit

Alle kaarten worden afgedrukt op origineel formaat en standaard ingelijst met een dubbel passe-partout. Verder heeft u de keuze uit de houten lijsten mahonie, wortelnoot of zwart.


Inscriptie

Voor €29,50 extra kan een persoonlijke tekst in het passepartout worden uitgesneden.